Manastirliu takon ekipin e ri të mjekëve specializantë

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/- Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu organizoi sot një takim me ekipin e ri të mjekëve obstetër-gjinekologë dhe të mjekësisë interne, të cilët pas pak muajsh përfundojnë specializimin 4-vjeçar në këtë specialitet, të cilët do të fillojnë të shërbejnë në spitalet tona, duke filluar nga viti 2019.

Ministria e Shëndetësisë mbështet ekipin e ri të mjekëve duke i uruar një shërbim sa më cilësor pranë qytetarëve.

/m.z/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.