AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/11/2018

BRUNEI – Presidenti kinez, Xi Jinping viziton Brunein dhe Filipinet.

HANOI – Kryeministri rus, Dmitri Medvedev për vizitë dy ditore në Vietnam.

BERLIN – Emmanuel Macron mban një fjalim në bundestag dhe takohet me kancelaren Angela Merkel gjatë ditës së përkujtimit të viktimave civile dhe ushtarake nga luftërat dhe tiranitë.

MAGDEBURG – Partia e ekstremit të djathtë AfD përcakton krerët e listave për zgjedhjet europiane.

NJU-JORK – 90-vjetori i krijimit të “Mickey Mouse”.

LONDËR – Luhet në Britani të Madhe finalja e tensitit në Londër mes Alexander Zverev dhe Novak Djokovic.

VALENCIA – Çmimi i Madh i Valencias në Formula 1. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.