AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17.11.2018

FRANCË – Dita kombëtare e bllokimit të rrugëve për të protestuar kundër rritjes së çmimit të karburantit.

WARSAW (Poloni) – Festivali ”Krzysztof Penderecki” përkujton 85 vjetorin e lindjes së kompozitorit të madh.

ATHINË (Greqi) – Manifestim i përvitshëm i studentëve dhe sindikatave greke për të përkujtuar revoltën kundër juntës së kolonelëve në vitin 1973.

LOS ANGELES (SHBA) – Donald Trump në Kaliforni për të vizituar të prekurit nga zjarret masive me një bilanc tragjik me 63 të vdekur.

WALLOPS FLIGHT FACILITY (SHBA) – Nisja e një anije kozmike pa pilot ”Cygnus” për të furnizuar Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.