Kufizime të energjisë elektrike në disa zona të Librazhdit

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ – Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton për abonentët e disa zonave rurale në Librazhd se do të ketë kufizime të energjisë elektrike për shkak të remontit në nënstacionin e Librazhdit.

Energjia elektrike do të kufizohet në intervalin kohor 12:00-14:00.

Kufizimet do të jenë në ish-komunën Orenjë me fshatrat, Ballgjin, Dranovicë, Floq, Funarëz, Gurakuq, Kuturman, Orenjë, Zdrajshë. /o.l/./a.g/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.