BRUKSEL – BE-ja përgatit një plan masash në rast se nuk ka marrëveshje me Londrën

BRUKSEL, 13 nëntor /ATSH-AFP/ – Komisioni Europian publikoi sot një listë me masa për të marrë në urgjencë nëse skenari i mungesës së një marrëveshje për largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian do të ndodhet.

“Teksti paraqet një numër të limituar veprimesh urgjente për të aplikuar nëse ndodh që Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi europian pa një marrëveshje”, shpjegoi zëvendëspresidenti i Komisionit Europian, Frans Timmermans gjatë një konference për shtyp në Strasburg. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.