BERLIN – Haldenwang në krye të shërbimeve sekrete gjermane

BERLIN, 12 nëntor /ATSH-ANSA/- Sara Thomas Haldenwang do të jetë shefja e ardhshme e shërbimeve të brendshme sekrete gjermane, njoftoi Ministria e Brendshme gjermane me anë të një komunikate.

Haldenwang do të zëvendësojë Hans-Georg Maassen, i shkarkuar ditët e fundit nga ky dikaster.

Shkarkimi i Maassen erdhi pas deklaratave të tij të diskutueshme për përleshjet me karakter racist në Chemnitz./  /os/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.