SHBA – Media: Republikanët mbajnë kontrollin e Senatit, demokratët fitojnë Dhomën e Përfaqësuesve

UASHINGTON, 7 nëntor /ATSH-AFP/ – Demokratët fituan Dhomën e Përfaqësueve ndërsa republikanët ruajnë kontrollin e Senatit në përfundim të zgjedhjeve legjislative amerikane të perceptuara si një referendum për presidencën e Donald Trump, sipas televizioneve ”Fox” dhe ”NBC”.

Amerikanët zgjodhën një Kongres të ndarë, premtim i një përfundimi të bujshëm i mandatit për presidentin republikan, republikanët munden tashmë të pengojnë një pjesë të madhe të programit të tij në Dhomën e Ulët./ /v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.