Shakira hap dy shkolla në Kolumbi

TIRANË,7 nëntor /ATSH/ – Shkollat e reja do hapen në Cartagena dhe Barranquilla me Fondacionin e saj Pies Descalzo. Në shkolla do të kenë mundësinë të shkollohen më shumë se 2000 studentë.

Sipas Shakirës  “Nuk ka asgjë më të këndshme sesa të shohësh një fëmijë që mund të ishte përfshirë në trafik droge, jo vetëm duke përfunduar shkollën e mesme por edhe duke u përgatitur për universitet”- tha këngëtarja./e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.