Dy mundësa shqiptarë shpallen kampionë të Ballkanit

TIRANË, 5 nëntor /ATSH/ Mundësat shqiptarë Eriglen Prizreni dhe Paris Krepi janë shpallur Kampionë të Ballkanit 2018, në Kampionatin Ballkanik të Mundjes të mbajtur në Pallatin e Sportit në Tiranë në datat 1-4 nëntor.

20-vjeçari nga Prizreni ka mposhtur maqedonasin Vejseli në kategorinë 65 kilogramë, duke siguruar kështu medaljen e Kampionit të Ballkanit.

Ndërsa Krepi mposhti turkun Karablulut në kategorinë 125 kilogramë.
Një arritje historike për mundësat shqiptar, të cilët arritën të bëjnë krenarë të pranishmit në Pallatin e Sportit dhe jo vetëm.

Presidenti Martin Biba ka uruar 2 kampionët e Ballkanit.

“Urime Kampioni i Ballkanit 2018 Eriglent Prizreni! Urime mundja shqiptare, urime Shqipëria. Drejt rikonfirmimit Kampioni jonë Paris Karepi! Fitore e bukur me kundërshtarin Turk! Urime dhe suksese Kampion, duam medalje Ari!”, shkruan presidenti i mundjes.

/gj.m/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.