Shkodër, mirëmbajtje dhe riparim i rrugëve në Anën e Malit

TIRANË, 30 tetor/ATSH/ – Në territorin e bashkisë Shkodër vazhdojnë punimet për ndërhyrjen në mirëmbajtjen dhe riparimin e rrugëve.

“Aktualisht po punohet në Njësinë Administrative Ana e Malit ku ka përfunduar asfaltimi në dy rrugica brenda pallateve në lagjen e quajtur “Pallate Oblikë””, thekson bashkia.

Sipas bashkisë, kur moti ta mundësojë do të vazhdohet në çdo rrugë, ku ka nevojë për riparim.

Bashkia e Shkodrës prej disa kohësh po punon për mirëmbajtjen dhe riparimin e rrugëve në qytet, si dhe të rrugëve rurale në njësitë administrative./k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.