Të rinjtë shqiptarë e maqedonas, seminar të përbashkët në Shkup

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ – Përgjatë fundjavës, anëtarët e Këshillave Rinorë të Ambasadave amerikane në Shqipëri dhe Maqedoni mbajtën një seminar të përbashkët në Shkup.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë thekson se, aftësitë e marra në këtë seminar do t’i ndihmojë ata të sjellin ndryshime në shoqëri.

“Anëtarët mësuan aftësi të vyera profesionale dhe drejtuese, të cilat do t’i ndihmojnë të sjellin ndryshime me ndikim në shoqëri si dhe të hedhi themelet për projekte të ardhshme të përbashkëta”, thekson Ambasada e SHBA në Tiranë.

/gj.mima/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.