AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/10/2018

KABUL – Zgjedhje legjislative në provincën e Kandaharit, pas shtyrjes së tyre.

PEKIN – Dita e fundit e vizitës në Kinë e kryeministrit japonez, Shinzo Abe.

ZHANJIANG – Manovrat e para të përbashkëta të marinave kineze dhe të vendeve të azisë së juglindje për të ulur tensionet në Detin e Kinës Jugore.

STAMBOLL – Samit mbi Sirinë në Stamboll me krerët e shteteve të Rusisë, Turqisë, Gjermanisë dhe Francës.

PRAGË – Presidenti francez, Emmanuel Macron për vizitë në Republikën Çeke.

BARCELONË – Përvjetori i parë i deklaratës së pavlefshme të pavarësisë së njëanëshme të Katalonjës.

MANRESA – Kongres i partisë së re indipendentiste të ish-shefit katalanas, Carles Puigdemont.

MËRFISBORO – Donald Trump vazhdon fushatën e tij në Ilinois, 10 ditë nga zgjedhjet e mesmandatit.

ESKIPULAS – Një karvan me migrantë rrugës për në SHBA. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.