SHBA – Selia e CNN-së në Nju-Jork evakuohet pas një pakoje të dyshimtë

NJU JORK, 24 tetor /ATSH-AFP/ – Selia e kanalit televiziv CNN në Nju-Jork, që ndodhet në godinën “Time Warner” në zemët të Manhatanit, u evkua pas informacioneve për një pako të dyshimtë, njoftoi sot ky televizion.

Policia konfirmoi se ka vajtur menjëherë në vend pas “informacioneve për një pako të dyshimtë”.

Këto informacione vijnë menjëherë pasi autoritetet federale amerikane njoftuan se kanë interceptuar pako të dyshimta me destinancion për Hillary Clinton dhe Barack Obama. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.