Projektbuxheti 2019, mbështetje fermerëve dhe bujqësisë

TIRANË, 21 tetor /ATSH/- Bujqësia si një sektor i rëndësishëm për ekonominë e vendit është në fokus të politikave mbështetëse të qeverisë.

Për vitin 2019 dhe dy vitet në vijim në projektbuxhet parashikohet që mbështetja financiare për fermerët të jetë rreth 1.8 miliardë lekë në vi.

Ndërkohë që mbështetja për agroturizmin dhe zhvillimin rural janë pjesë të programit kombëtar për zhvillimin e integruar. e.xh/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.