Importi i makinerive bujqësore përjashtohet nga TVSH-ja

Importi i makinerive bujqësore përjashtohet nga TVSH-ja

Importi i makinerive bujqësore përjashtohet nga TVSH-jahttps://ata.gov.al/2018/10/20/importi-i-makinerive-bujqesore-perjashtohet-nga-tvsh-ja/Drejtori i Politikave Fiskale në Ministrinë e Financave Niko Lera tha për ATSH-në, se në paketën e re fiskale do të përjashtojmë importin e makinerive bujqësore nga TVSH-ja. “Ligji ekzistues përjashton nga TVSH-ja vetëm fermerët individual që importojnë, ndërsa ne do të përjashtojmë edhe bizneset që merren me këtë veprimtari, tha Lera për ATSH.

Posted by Agjencia Telegrafike Shqiptare on E shtunë, 20 Tetor 2018

TIRANË, 20 tetor /ATSH/- Importi makinerive bujqësore përjashtohet nga TVSH-ja

Drejtori i Politikave Fiskale në Ministrinë e Financave Niko Lera tha për ATSH-në, se në paketën e re fiskale do të përjashtojmë importin e makinerive bujqësore nga TVSH-ja.

“Ligji ekzistues përjashton nga TVSH-ja vetëm fermerët individual që importojnë, ndërsa ne do të përjashtojmë edhe bizneset që merren me këtë veprimtari, tha Lera për ATSH.

Kjo masë u shpreh ai, do të lejojë tregtarët të blejnë makineri bujqësore dhe ti shesim pa TVSH. e.xh/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.