AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18.10.2018

MELBURN (Australi) – Princi Harry dhe Meghan në vizitë në Melburn.

SINGAPOR (Singapor) – Takim i ministrave të Mbrojtjes së vendeve të Asean.

BRUKSEL (Belgjikë) – Samiti i liderëve të vendeve të BE-së.

LONDËR (Britani e Madhe) – Britania e Madhe organizon një konferencë ndërkombëtare në luftën kundër abuzimeve seksuale në sektorin e ndihmës.

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in takon Papa Françeskun.

BRUKSEL (Belgjikë) – Samiti i 12 i dialogut Europë-Azi, i cili mbledh krerët e shtetit dhe qeverive të 51 shteteve europiane dhe aziatike./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.