Roskovec/ Familja Gjata me shtëpi të re

Roskovec/ Familja Gjata me shtëpi të re

Roskovec/ Familja Gjata me shtëpi të re.Familja e shtetases Lili Gjata në fshatin e Marinzës në Fier do të ketë një shtëpi të re.Familja e cila jetonte në kushte shumë të vështira, duke mos plotësuar as kushtet minimale për të jetuar, mori sot lajmin e mirë nga kryetarja e bashkisë së Roskovecit, Majlinda Bufi e shoqëruar nga Qani Rredhi, drejtori i Shoqatës Ambientaliste “Zharrëza”, të cilët do t’i mundësojnë kësaj familje një shtëpi të re, me kushte normale.http://ata.gov.al/2018/10/16/roskovec-familja-gjata-me-shtepi-te-re/

Posted by Agjencia Telegrafike Shqiptare on E martë, 16 Tetor 2018

TIRANË, 16 tetor /ATSH/ – Familja e shtetases Lili Gjata në fshatin e Marinzës në Fier do të ketë një shtëpi të re.

Familja e cila jetonte në kushte shumë të vështira, duke mos plotësuar as kushtet minimale për të jetuar, mori sot lajmin e mirë nga kryetarja e bashkisë së Roskovecit, Majlinda Bufi e shoqëruar nga Qani Rredhi, drejtori i Shoqatës Ambientaliste “Zharrëza”, të cilët do t’i mundësojnë kësaj familje një shtëpi të re, me kushte normale. Ky bashkëpunim mes bashkisë dhe Shoqatës Ambientaliste “Zharrëza”, do të vazhdojë edhe në një sërë aktivitetesh të tjera. /m.z/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.