EREVAN – Kryeministri armen, Nikol Pachinian njofton dorëheqjen në televizion

EREVAN, 16 tetor /ATSH-AFP/ – Kryeministri reformator armen, Nikol Pachinian njoftoi sot dorëheqjen në televizion, një vendim që çon në organizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të cilat ai i kërkon ti mbajë përpara fundvitit.

”Popullimi im i shtrenjtë dhe krenar, sot paraqita aktin e dorëheqjes nga detyra”, deklaroi Nikol Pachinian, me premtimin për të garantuar lirinë e votës dhe vullnetin e popullit në zgjedhjet e parakohshme parlamentare./ /v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.