​Pacolli: Kosova është në rrugën e duhur të faktorizimit dhe fuqizimit ndërkombëtar

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ – Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Apacolli ka theksuar se flamuri i Kosovës u vendos me krenari në Armeni, përkrah flamujve të tjerë të vendeve anëtare të Organizatës së Frankofonisë.

“Flamuri i Kosovës u vendos me krenari në Armeni përkrah famujve të tjerë të vendeve anëtare të Organizatës së Frankofonisë.  Republika e Kosovës është në rrugën e duhur të faktorizimit dhe fuqizimit ndërkombëtar”, ka shkruar Pacolli./KosovaPress//e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.