Parashikimi i motit, e premte 12 tetor 2018

205

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ – Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me diell dhe prani të vranësirave në juglindje dhe lindje të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriperëndimit 2 – 7 m/s.

Deti parashikohet i forcës 3 ballë, me lartësi vale 1.5 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 13/28 diell
Kukës 9/22  diell re
Lezhë 18/28  diell
Dibër 8/22  diell re
Durrës 14/28  diell
Tiranë 14/28  diell
Elbasan 14/28  diell
Berat 12/29  diell
Vlorë 14/27 diell
Korcë 8/19  diell re
Gjirokastër 10/27  diell re
Sarandë 15/27  diell

 

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.