Këmbimi valutor/Zhvlerësohet monedha amerikane përballë lekut

163

TIRANË, 12 tetor /ATSH/- Në tregun valutor vendas, monedha e gjelbërt amerikane është zhvlerësuar përballë lekut ndërsa euro është forcuar në pozita të lehta.

Sipas kursit zyrtar të BSH-së, euro këmbehet sot me 125.23 lekë ose 0.01 lekë më shumë se një ditë më parë, ndërsa dollari amerikan këmbehet 108.13 lekë ose 36 lekë më pak se një ditë më parë.

Monedha Kryesore Lekë për njësi të monedhës së huaj
Dollar Amerikan USD 108.13 -0.36
Euro EUR 125.23 +0.01
Poundi Britanik GBP 142.90 -0.23
Franga Zvicerane CHF 109.07 -0.62
Jeni Japonez (100) JPY 96.27 -0.41
Dollari Australian AUD 76.98 +0.11
Dollari Kanadez CAD 83.07 -0.08
Korona Suedeze SEK 12.08 +0.02
Korona Norvegjeze NOK 13.22 +0.02
Korona Daneze DKK 16.79 0.00
SDR SDR 151.00 -0.06
Ari(OZ 1) XAU 131827.77 +1,524.77
Argjend(OZ 1) XAG 1576.64 +13.19
Juani Kinez (onshore) CNY 15.61 -0.05
Juani Kinez (offshore) CNH 15.63 -0.01
Lira Turke TRY 18.27 +0.13

 

e.xh/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.