Ruçi, letër ngushëllimi familjes së poetit Fatos Arapi

TIRANË, 11 tetor /ATSH/ – Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, i dërgoi sot një letër ngushëllimi familjes së poetit të ndarë nga jeta në moshën 89-vjeçare, Fatos Arapi.

Në letër kreu i Kuvendit e cilëson ikjen e poetit Arapi, si ikje e një tjetër shtërgu të letërsisë shqipe.

Ruçi, lirikat e poetit i çmoi si magjepsëse për lirinë. “Në dy shekuj, Arapi i shqetësuar për alarmet e kohërave”, – shprehet në letrën e tij Kryetari i Kuvendit.

/o.l/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.