Parashikimi i motit, e enjte 11 tetor 2018

235

TIRANE, 11 tetor /ATSH/ -Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe zhvillim vranësirash në jugperëndim të territorit prej mesditës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim  1-8m/s.

Deti parashikohet i forcës 2-3 me lartësi vale 1.5 metra.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 12/27 diell
Kukës 8/22  diell
Lezhë 17/28  diell
Dibër 7/21  diell
Durrës 13/27  diell
Tiranë 13/27  diell
Elbasan 14/28  diell
Berat 12/28  diell
Vlorë 14/27 re diell
Korcë 7/18  diell
Gjirokastër 9/27  diell
Sarandë 14/26  diell

/e.malaj/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.