Nis puna për riparimin e urave në Mat

118

TIRANË, 11 tetor /ATSH- I. Vata/ – Bashkia Mat ka nisur punë për riparimin e urave në njësitë administrative Bruç dhe Derjan.

“Ka filluar punën në të gjitha Njësitë Administrative për riparimin e të gjitha urave të dëmtuara. Deri më tani jan riparuar dy ura Tip Bel, njëra në Njësinë Administrative Rukaj fshati Bruç dhe tjetra në Njësinë Administrative Derjan fshati Derjan”, shprehet bashkia Mat.

Pu ashtu bashkia shton se puna do të vazhdojë deri në riparimin e të gjitha urave të dëmtuara. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.