Ndahet nga jeta futbollisti kosovar Labinot Harbuzi

TIRANË, 11 tetor/ATSH/ – Një lajm tragjik për futbollin shqiptar ka ardhur ditën e sotme nga Suedia. Futbollisti Labinot Harbuzi, me origjinë nga Kosova, është ndarë nga jeta pas një ataku në zemër. Rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja janë ende të paqarta, ndërsa dy vitet e fundit, 32-vjeçari ka qenë pjesë e skuadrave aziatike “Prespa Birlik” dhe “Melaka United”. Ai ka qenë pjesë e skuadrave si “Malmo”, “Gencerberligin”, “Manisaspor” dhe “Syrianska”.

/m.z//e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.