Parashikimi i motit, 10 tetor 2018

TIRANE, 10 tetor/ATSH/-Moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe vranësira në mesdite në pjesën jugore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara të shiut në bregdetin jugor.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 2-12 m/s. Deti i forcës 2-3 me lartësi vale 2.0 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 12/29 re  diell
Kukës 10/28  re diell
Lezhë 11/28  re diell
Dibër 8/26  re diell
Durrës 13/28 re  diell
Tiranë 14/28  shi diell
Elbasan 12/29  shi diell
Berat 11/29  shi diell
Vlorë 14/27  shi  diell
Korcë 7/24  shi diell
Gjirokastër 7/30  shi diell
Sarandë 13/26  shi diell

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.