FOTO/ Moda, veshjet dhe aksesorët e muajit të parë të vjeshtës

TIRANË, 10 tetor/ATSH/ – Tetori është një muaj i pasur me ide për pazarin e vjeshtë-dimrit, a nuk mendoni kështu?

Para së gjithash është momenti më i përshtatshëm për të investuar në një pallto të bukur (por edhe më shumë se një, eh) që do të na shoqërojë me stilin në muajt e ardhshëm.

Pastaj ne fillojmë të ndiejmë dëshirën për rroba të ngrohta dhe të rehatshme si një pulovër i butë prej leshi dhe kashmiri.

Për t’u kombinuar me pantallona me bel të lartë ose me veshje elegante, si një fustan kadife, copa më e kërkuar e sezonit.

Tek këmbët nuk mund të mungojnë një palë atlete të reja, çizme lëkure ose kadife.
Shtojini një këmishë me kuadratë, ndoshta me hijet e vjeshtës si vishnja, një palë syze dielli dhe disa bizhuteri.

Në galerinë e mëposhtme janë veshjet dhe aksesorët e tetorit.

/k.s/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.