Parashikimi i motit, e martë 9 tetor 2018

TIRANË, 9 Tetor/ATSH/- Moti në vendin tonë për ditën e some parashikohet me kthjellime dhe vranësira, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu ne zonat jugore dhe pjesërisht ato qendrore.

Era me drejtim Juglindje – Veriperëndim 2-12m/s. Deti i forcës 2-3 me lartësi vale 1.8 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër    13/28 re diell
Kukës       11/27 re diell
Lezhë       12/27 re diell
Dibër         9/25 diell shi
Durrës      14/27 re diell
Tiranë      15/27 re diell
Elbasan    13/28 diell shi
Berat       12/28 re diell
Vlorë       15/26 diell shi
Korcë       8/23 diell shi
Gjirokastër  8/29 diell shi
Sarandë      14/25 diell shi

/k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.