Thaçi takon David McAllister

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar kryesuesin e Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin Europian, David McAllister, me të cilin ka diskutuar për rrugën e Kosovës drejt BE-së.

“Që tani jemi të bashkuar në vlera e parime. Fuqia jonë e vërtetë është uniteti dhe këmbëngulja në jetësimin e aspiratës sonë euroatlantike”, shkruan Thaçi. /KosovaPress//e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.