Afirmim i letërsisë shqipe në botë, Thaçi dekoron autorin Lulzim Tafa

PRISHTINE, 5 tetor /ATSH/ -Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dekoroi me medaljen presidenciale të meritave krijuesin letrar Lulzim Tafa për afirmimin e letërsisë shqipe në botë.

“Çmimi ndërkombëtar “Mihai Eminescu” është arritja më e re e Tafës, të cilin e përgëzova me urimin që të korrë suksese të reja në fushën e letërsisë dhe atë akademike”, thotë presidenti Thaçi./KosovaPress//e.malaj/j.p/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.