Ja pse u largua Marotta nga “Juventusi”

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ – Beppe Marotta mori vendim që të largohej nga “Juventusi”, pas disa vitesh në krye të skuadrës.

Tifozët e “Zonjës së Vjetër” mbetën të shokuar me vendimin e tij, pasi nuk e kishin pritur një gjë të tillë. Sipas “Rai Sport”, Marotta u larguar nga “Juventusi” shkaku i Mattia Caldaras.

Drejtori italian kishte refuzuar kategorikisht që ta shisnin mbrojtësin te “Milani”, pasi sipas tij ai ishte shumë i vlefshëm për skuadrën.

Sipas të përditshmes italiane, ky vendim i “Juventusit”, e acaroi tej mase Marottan, që vendosi të largohej pas fitores ndaj “Napolit”.

/gj.m/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.