Parashikimi i motit e diel, 30 shtator

TIRANË, 30 shtator /ATSH/ Moti parashikohet me  kthjellime dhe vranësira hera-herës të dendura në pjesën Lindore të territorit.

Era me drejtim Verilindje-Veriperëndim 5-18m/s. Erë me rrahje në det të hapur kryesisht.  Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.4 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 14/27 re diell
Kukës 12/21  re diell
Lezhë 18/25  re diell
Dibër 11/20  re diell
Durrës 13/25  re diell
Tiranë 16/27  re diell
Elbasan 14/27  re diell
Berat 11/28  re diell
Vlorë 16/25  re diell
Korcë 10/17  re diell
Gjirokastër 7/24  re diell
Sarandë 12/23  re diell

 

/j.p/

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

                     

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.