“Uest Hem” thellon krizën në “Mançester Junajted”

Manchester United's Romelu Lukaku, left, celebrates scoring his side's second goal of the game during the English Premier League soccer match between Manchester United and West Ham United at Old Trafford in Manchester, England, Sunday, Aug. 13, 2017. (AP Photo/Dave Thompson)

TIRANË, 29 shtator/ATSH/  Uest Hem e ka thelluar krizën në Mançester Junajted, pasi ka fituar me rezultatin 3:1 në Londër.

Lojtarët e Uest Hemit i kanë shfrytëzuar shanset e tyre, ndërsa kundërshtari definitivisht tregoi se atmosfera në ekip nuk është aspak e mirë, kanë luajtur pa kurrëfarë disponimi, ndërsa presioni ndaj Zhoze Murinjos tani është edhe më i madh.

Mikpritësit ishin në epërsi me dy gola pas pjesës së parë, ndërsa edhe pse shpresat për mysafirët i ktheu Rashford me gol 20 minuta para përfundimit të ndeshjes, mikpritësit me një gol të shpejtë e garantuan suksesin dhe tani kanë shtatë pikë, ndërsa Mançesteri mbetet me 10. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.