Qytetarja në Sauk të Tiranës i drejtohet Veliajt: Na e bëre Tiranën dritë

TIRANE, 29 shtator/ATSH/- Një zonjë nga kryeqyteti vlerësoi punën e kryebashkiakut të Tiranes, në një mënyrë krejt origjinale dhe me nota humori.

Gjatë inaugurimit të një blloku banimi dhe një këndi lojërash te rikonstruktuar në zonën e Saukut, qytetarja i recitoi Veliajt një poezi.

Lali Eri, lali Eri je i ëmbël si sheqeri

Si sheqer për bakllava,

lum Tirana që të ka

Lum ajo nënë që të ka rrit,

na e bëre Tiranën dritë

Je si yll, si perëndi, t’u bëftë dita njëmijë. o/l/./a.g/

https://www.instagram.com/p/BoRmZPQHi8x/?utm_source=ig_embed

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.