603 nxënës tashmë me kushte bashkëkohore në shkollën “Haxhi Qira”

603 nxënës tashmë me kushte bashkëkohore në shkollën “Haxhi Qira”

603 nxënës tashmë me kushte bashkëkohore në shkollën “Haxhi Qira”http://ata.gov.al/2018/09/27/603-nxenes-tashme-me-kushte-bashkekohore-ne-shkollen-haxhi-qira/Falë programit të rilindjes kombëtare në arsim, investimi prej 193.000.000 lekë me TVSH(të reja) mundësoi rikonstruksionin e kësaj shkolle.

Posted by Agjencia Telegrafike Shqiptare on E enjte, 27 Shtator 2018

TIRANË, 27 shtator/ATSH/ – Rreth 603 nxënës në shkollën e mesme të bashkuar “Haxhi Qira” në Fushë-Krujë tashmë do të mësojnë në kushte bashkëkohore.

Falë programit të rilindjes kombëtare në arsim, investimi prej 193,000,000 lekë me TVSH (të reja) mundësoi rikonstruksionin e kësaj shkolle.

Në këtë shkollë japin mësim 30 mësues ndërsa ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Lindita Nikolla tha se gjithë vëmendja është e përqendruar në përmirësimin e cilësisë së arsimit.

z.tosku/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.