Parashikimi i motit, e mërkurë 26 shtator 2018

TIRANE, 26 shtator /ATSH/ – Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët, por edhe relativisht i ftohtë në mëngjes dhe mbrëmje, si pasojë e rrymave ajrore me origjinë veriore. Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i verilindjes me shpejtësi 2 – 25 m/s. Erë intensive përgjatë vijës bregdetare, por edhe zonave pranë tyre. Deti parashikohet i forcës 5 ballë, me lartësi vale 2.8-3.2 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 10/22 diell
Kukës 6/15  diell
Lezhë 9/20  diell
Dibër 5/14  diell
Durrës 11/23  diell
Tiranë 10/23  diell
Elbasan 11/22  diell
Berat 9/23  diell
Vlorë 14/23  diell
Korcë 6/14  diell
Gjirokastër 10/22  diell
Sarandë 12/23  diell

 

/e.malaj/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.