SHBA – Trump: Kim Jong Un ka qenë shumë i hapur dhe i jashtëzakonshëm

UASHINGTON, 24 shtator /ATSH-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti sot sjelljen e kreut koreanoverior, Kim Jong Un gjatë bisedimeve të zhvilluara, duke gjykuar se ai kishte qenë shumë i hapur dhe i jashtëzakonshëm.

Trump konfirmoi gjithashtu zhvillimin e “një samiti të dytë në një të ardhme jo të largët”.

“Do të jetë një format i ngjashëm, me shumë mundësi në një vend tjetër”, shtoi ai, në prag të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork.

Trump dhe Kim u takuan për herë të parë në një samit historik në muajin qershor në Singapor. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.