Parashikimi i motit, 23 shtator 2018

TIRANE, 23 shtator/ATSH/Moti për sot parashikohet me kthjellime dhe  intervale vranësirash kalimtare.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, era do të fryjë me drejtim Veriperëndim -Verilindje 1-12 m/sek. Deti i forcës 3 me lartësi vale 1.5 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 16/30 diell pak re
Kukës 14/26 diell pak re
Lezhë 16/32 diell pak re
Dibër 13/25 diell pak re
Durrës 18/31 diell pak re
Tiranë 18/33 diell pak re
Elbasan 17/33 diell pak re
Berat 15/33 diell pak re
Vlorë 17/31 diell pak re
Korcë 12/28 diell pak re
Gjirokastër 12/33 diell pak re
Sarandë 16/30 diell pak re

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.