AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/9/2018

HONG KONG – Hapet lidhja hekurudhore e shpjetësisë së lartë mes Hong Konkut dhe Kinës kontinentale.

GJENEVË – Në rajonin Sant Gal të Zvicrës zhvillohet referendumi mbi ndalimin e burkës në hapësirat publike.

LIVERPUL – Kongres vjetor i Partisë Laburiste, partia kryesore opozitare britanike.

VJENË – Botohet raporti vjetor i OPEC-ut.

MONTREAL – Vizitë e kryeministrit spanjoll, Pedro Sanchez në Kanada.

NJU JORK – Donald Trump merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.