Parashikimi i motit, 21 shtator 2018

TIRANË, 21 shtator/ATSH/- Moti për ditën e sotme parashikohet i alternuar me kthjellime dhe më tepër vranësira gjatë ditës.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë nga kuadrati i Veriperëndimit dhe Jugperëndimit 1-8 m/sek. Deti parashikohet i forcës 4 ballë, me lartësi vale 1.8 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 17/31 re diell
Kukës 16/30  re diell
Lezhë 17/31  re diell
Dibër 15/26  re diell
Durrës 18/30  re diell
Tiranë 20/30  re diell
Elbasan 18/31  re diell
Berat 15/31  re diell
Vlorë 18/30  re diell
Korcë 15/24  re diell
Gjirokastër 14/31  re diell
Sarandë 19/29  re diell

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.