Parashikimi i motit, 20 shtator 2018

TIRANE, 20 shtator/ATSH/- Moti për ditën e sotme, parashikohet me kthjellime dhe vranësira në shtim prej mesditës, në pjesën më të madhe të territorit.

Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, era do të fryjë me drejtim Jugperëndim-Veriperëndim 1-7 m/sek. Deti i forcës 3 me lartësi vale 1.5 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 16/32 re diell
Kukës 15/30  re diell
Lezhë 15/31  re diell
Dibër 14/26  re diell
Durrës 17/30  re diell
Tiranë 19/31  re diell
Elbasan 17/32  re diell
Berat 14/33  re diell
Vlorë 17/31  re diell
Korcë 14/26  re diell
Gjirokastër 12/31  re diell
Sarandë 18/29  re diell

 /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.