SHBA – Fituesit kryesorë të edicionit të 70-të “Emmy Awards”

UASHINGTON, 18 shtator /ATSH-AFP/ – Ja fituesit e kategorive kryesore të edicionit të 70- të “Emmy Awards”, çmimet e akorduara nga televizioni amerikan, të shpërndara një ditë më parë në Los Anxheles:

– Seriali më i mirë dramatik: “Game of Thrones” (HBO)

– Seriali më i mirë, komedi: “La fabuleuse Mme Maisel” (E mrekullueshmja Maisel) (Amazon)

– Mini-seriali më i mirë: “The Assassination of Gianni Versace” (FX)

– Aktori më i mirë në një serial dramatik: Matthew Rhys, “The Americans” (FX)

– Aktorja më e mirë në një serial dramatik: Claire Foy, “The Crown” (Neftlix)

– Aktori më i mirë në një serial, komedi: Bill Hader, “Barry” (HBO)

– Aktorja më e mirë në një serial, komedi: Rachel Brosnahan, “La fabuleuse Mme Maisel” (Amazon)

– Aktori më i mirë në një film apo një mini-serial: Darren Criss, “The Assassination of Gianni Versace”(FX)

– Aktorja më e mirë në një film apo një mini-serial: Regina King, “Seven Seconds” (Netflix)

– Filmi më i mirë në televizion: “Black Mirror: USS Callister” (Neftlix)./ /v.b/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.