Parashikimi i motit, 17 shtator 2018

TIRANE, 17 shtator/ATSH/-Moti për sot parashikohet i kthjellët me vranësira fare të pakta kalimtare në orët e drekës mbi relievet e larta malore.

Era do të fryjë me drejtim nga Veri-Veriperëndimi 1-8 m/sek, ndërsa në bregdetin Jugor deri në 13 m/sek relativisht e vrullshme gjatë pasdites. Deti i forcës 3-4 me lartësi vale 1.8-2.5 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 19/33 diell
Kukës 15/30 diell
Lezhë 18/33 diell
Dibër 12/28 diell
Durrës 19/33 diell
Tiranë 19/33 diell
Elbasan 18/33 diell
Berat 14/33 diell
Vlorë 19/32 diell
Korcë 13/28 diell
Gjirokastër 13/33 diell
Sarandë 18/31 diell
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.