Viti Mbarëkombëtar i Skënderbeut, ekspozitë në Muzeun Kombëtar

464

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ – Muzeu Historik Kombëtar në datë 15 Shtator 2018, ora 18.30 do të hape e ekspozitës me piktura kushtuar figurës së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeut nga piktori Vangjel Gjikondi.
Ky aktivitet organizohet nga Ministria e Kulturës, Muzeu Historik Kombëtar dhe Galeria Gjikondi në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastrioti Skënderbeut./m.z/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.