Parashikimi motit, e premte 14 shtator 2018

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ – Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe intervale vranësirash gjatë ditës, kryesisht në lindje dhe pjesërisht bregdet. Era do të fryjë nga kuadrati i jugperëndimit dhe më pas veriperëndim 1-8 m/sek.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 3-4 ballë, me lartësi vale 0.5-1.5 metra.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 19/32 diell
Kukës 15/28 re diell
Lezhë 21/31diell
Dibër 12/27 re diell
Durrës 18/31  re diell
Tiranë 18/32re diell
Elbasan 17/31 re diell
Berat 15/32 re diell
Vlorë 18/31re diell
Korcë 14/23 re diell
Gjirokastër 12/31 re diell
Sarandë  19/30 diell

 

/e.malaj/ /a.g/ 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.