Thaçi: Qytetarët e Maqedonisë të votojnë pro në referendumin e emrit

SHKUP, 12 shtator /ATSH/ “Ftoj me autoritetin tim modest të gjithë njerëzit, qytetarët e Maqedonisë që të marrin pjesë në referendum dhe të votojnë pro. Maqedonia në NATO është më tepër paqe për gjithë rajonin dhe Kosovën”, tha Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit me Kryeministrin Zoraz Zaev në Shkup.

Në Maqedoni mbahet më 30 qershor referendumi, i cili do u kërkojë qytetarëve të shprehen pro marrëveshjes me Greqinë që ndryshon emrin e vendit, në Republika e Maqedonisë Veriore. /j.p/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.