SHBA – Trump: Kush ndërhyn në zgjedhjet amerikane do të ndëshkohet

UASHINGTON, 12 shtator /ATSH-AFP/ – Presidenti Donald Trump nënshkroi sot një dekret për të ndëshkuar ndërhyrjet në zgjedhjet amerikane, njoftoi këshilltari i tij për sigurinë kombëtare, John Bolton në një konferencë shtypi.

Me afrimin e zgjedhjeve parlamentare të nëntorit kemi konstatuar disa indicie, jo vetëm nga Rusia por edhe nga Kina, si dhe potenciale të mundshme nga Irani dhe madje nga Koreja e Veriut’’, shtoi drejtoi i shërbimeve sekrete amerikane, Dan Coats./

/v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.