Qyteti i Bajram Currit ndryshon pamje, rikonstruktohen fasadat e pallateve

TIRANË, 11 shtator /ATSH – I. Vata/ – Bashkia Tropojës ka ndërhyrë në rikonstruksionin e fasadave të pallateve, duke ndryshuar pamjen e qytetit dhe përmirësuar kushtet e jetesës së qytetarëve.

Kryetari i bashkisë së Tropojës, Besnik Dushaj se “një pjesë e pallateve të qytetit Bajram Curri, në të cilat është ndërhyrë me rikonstruksionin e fasadave, gjë që jo vetëm ka përmirësuar ndjeshëm kushtet e banimit të qytetarëve që jetojnë në këto godina, por gjithashtu i ka dhënë një pamje më të bukur qytetit”. /r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.