Gjirokastër/ Rikonstruktohen 8 qendra shëndetësore

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ – Ministria e Shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të Shëndetësisë Gjirokastër po punojnë për përmirësimin e infrastrukturës së qendrave shëndetësore në të gjithë qarkun Gjirokastër.
Rikonstruksionit i janë nënshtruar, qendrat shëndetësore: Petran, Krahës, Lunxhëri, Cepo, ambulancat në lagjet “Dunavat”, “Palorto”, “18 Shtatori” dhe ajo e lagjes “11 Janari”.

Në përfundim të punimeve të gjitha këto qendra do të kompletohen me pajisje bashkëkohore me qëllimin e vetëm, përmirësimin e shërbimit ndaj komunitetit.

Sot, Prefekti i Qarkut Gjirokastër, Astrit Aliaj së bashku me drejtorin z. Shpëtim Novi kanë inspektuar punimet në të gjitha këto qendra shëndetësore dhe ambulanca si dhe janë lënë detyrat që këto punime të kryhen brenda afateve kohore të përcaktuara dhe me standarde cilësore. /m.z/e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.