Parashikimi i motit, e diel 9 Shtator 2018

TIRANË, 9 shtator /ATSH/    Moti parashikohet me kthjellime  dhe vranësira në zhvillim në zonat malore. Reshje shiu të izoluara ne zonat malore.

Era me drejtim Juglindje-Veriperëndim me shpejtësi deri në 10m/sek. Erë me rrahje dhe e theksuar ne detin Jon deri ne 18m/sek. Deti i forcës 4-5 me lartësi vale 2.8 metër ne det te hapur.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 17/32 diell re
Kukës 14/29  diell shi
Lezhë 18/31  diell
Dibër 12/28  diell shi
Durrës 16/30 diell
Tiranë 17/30  diell
Elbasan 16/30  diell
Berat 16/31  diell
Vlorë 16/30   diell re
Korcë 14/25  diell shi
Gjirokastër 16/32  diell re
Sarandë 16/31  diell re

 

/j.p/

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

                     

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.